SÚŤAŽ CEWE FOTOKNIHA ROKA 2017


Veľké finále s jednoznačným víťazom

Bratislava, 23. marec 2018


V piatok 23. marca 2018 sa uskutočnilo veľké finále 8. ročníka súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA 2017, v ktorej sme spoznali veľké množstvo výnimočných a inšpiratívnych príbehov. Našich finalistov, porotcov aj partnerov sme pozvali na slávnostné finále do hotela River Park v Bratislave. Do veľkého finále postúpilo 19 finalistov. Z toho bolo 9 výhercov FOTOKNIHA MESIACA, 9 mesačných výhercov TIP POROTY a výherca "divokej karty" s najväčším počtom hlasov v online hlasovaní.

 

Zažili sme nezabudnuteľný finálový večer plný nádherných príbehov a emócií. Spoznali sme víťaza súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA 2017, ktorou sa stala CEWE FOTOKNIHA Patrika Slaninu - Slovensko, krajina zázrakov s 22-mi hlasmi od porotcov. Medzi 2. a 3. miestom musel rozhodnúť predseda poroty Ľuboš Fellner, nakoľko mali nerozhodne po 13 hlasov. Výherné fotoknihy si môžete pozrieť tu.

 

1. miesto: Patrik Slanina - Slovensko

Patrik Slanina - Slovensko Pár slov autora – fotografa k jeho fotoknihe:

"Milí čitatelia. Stránky tejto knihy Vás povedú cez divoké prúdy zurčiacich potokov, predstavia Vám ticho lesných zákutí hustých ihličnanov, zimu mrazivých štítoch skalných obrov či teplo hrejivých lúčov opierajúcich sa o pláne lúčnych hrebeňov. Nechajte sa unášať autentickou krásou sveta, v ktorom ste vyrastali."

 

Na fotoknihu >>

2. miesto: Aleš Tvrdý - Atlas mojich svetov

2. miesto: Aleš Tvrdý - Atlas mojich svetov "Naša planéta, je ako krásna kniha. Každý si ju rád prezerá. Avšak, aby si ju mohol pozrieť aj niekto ďalší, treba listovať opatrne a s úctou. Svojimi cestami a fotografiami sa snažím ľudí nabádať k tomu, aby sme si vážili krásu, ktorú môžme vidieť okolo nás."

 

Na fotoknihu >>

3. miesto: Jana Smrečková - Cestou necestou

3. miesto: Jana Smrečková - Cestou necestou Necestujem preto, aby som utiekla od života, ale preto aby mi neutiekol život. A táto fotokniha je toho dôkazom :)

 

Na fotoknihu >>


Video z finálového večera:
CEWE FOTOKNIHA pomáha

Svojou účasťou v súťaži každý účastník podporil dobrú vec. Z každej súťažnej CEWE FOTOKNIHY sme venovali 1 € občianskemu združeniu DAR ŽIVOTA na pomoc pacientom pred a po transplantácii orgánov a 1 € pre asociáciu APPA, ktorá sa špecializuje na neurorehabilitáciu. Počas finálového večera sme obidvom organizáciám odovzdali symbolický šek v hodnote 641 €.

 


dar zivota adeli

 

Nový ročník súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA 2018 sme odštartovali už 1. apríla 2018. Tešíme sa na vaše nové príbehy a kreatívne nápady.


Monika Micháliková za celý tím CEWE

Autor: Monika Micháliková
Foto: Milan Maršalka