SÚŤAŽ CEWE FOTOKNIHA ROKA


Veľké finále s jednoznačným víťazom

Bratislava, 7. apríl 2017


Finále CEWE FOTOKNIHA roka 2016 V piatok 7. apríla 2017 sa uskutočnilo veľké finále 7. ročníka súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA, v ktorej sa opäť stretlo množstvo výnimočných a inšpiratívnych príbehov. Tentokrát sme našich milých finalistov, porotcov a partnerov pozvali do hotela River Park v Bratislave. Do veľkého finále postúpilo 19 finalistov. Z toho bolo 9 výhercov FOTOKNIHA MESIACA, 9 mesačných výhercov TIP POROTY a výherca "divokej karty" s najväčším počtom hlasov v online hlasovaní.

 

Slávnostný galavečer sme odštartovali o 19:00 h. v príjemnej atmosfére plnej očakávania, ako dopadne finálové hlasovanie. Pre všetkých nadšencov CEWE FOTOKNIHY, ako aj priateľov a rodinných príslušníkov našich finalistov, sme tento rok pripravili aj priamy online prenos na našom youtube kanáli. Prostredníctvom neho mohli naživo sledovať priebeh finále, zažiť napínavé okamihy hlasovania a radosť z výhry.

 

Kto a čo rozhoduje?
O tom, ktoré fotoknihy postúpia do finále, rozhodovala každý mesiac odborná porota zložená z fotografov, partnerov súťaže a zo zástupcov spoločnosti CEWE a.s., ako organizátora súťaže. Do 7. ročníka súťaže sa prihlásilo 637 CEWE FOTOKNÍH plných kreativity, nápadov, úžasných fotografií a osobných príbehov. Rozhodovanie bolo preto opäť ťažké. Rozhodujúce finálové hlasovanie mali v rukách členovia odbornej poroty na čele s jej predsedom, p. Ľubošom Fellnerom.

 

Finále Bratislava Finále Bratislava

 

Finálový večer
Vyvrcholenie súťaže o najkrajšiu a najkreatívnejšiu CEWE FOTOKNIHU ROKA je vždy veľkým sviatkom pre finalistov a rovnako aj pre všetkých, ktorí objavili čaro tvorby fotokníh. Preto bol aj finálový večer výnimočný a neopakovateľný. Hlavnú úlohu v ňom, samozrejme, hrali finálové CEWE FOTOKNIHY a ich tvorcovia. O príjemnú atmosféru počas večera sa postarali moderátori Junior a Marcel a husľové duo Femme 2 Fatale. Pozvanie na galavečer prijali aj hviezdy našich televíznych spotov a naši skutoční zákazníci: p. Ivka Brunová s rodinou a p. Dáša Líšková, ktoré sa zhostili aj úlohy porotcov v tohtoročnom finále.

 

Po úvodnom príhovore generálneho riaditeľa CEWE a.s., p. Maika Horbasa, predstavení poroty a finalistov nastal ten správny čas na rozhodujúce hlasovanie, v závere ktorého sme spoznali víťaza titulu CEWE FOTOKNIHA ROKA 2016.

 

Aký bol systém hlasovania?
Jednoduchý a prehľadný. Do pripravených tubusov vhadzovali porotcovia ping-pongové loptičky. Každá z nich predstavovala jeden hlas. Každý zo 17-tich porotcov mal k dispozícií sedem loptičiek a tie mohol rozdeliť rôznym fotoknihám, alebo venovať viac kusov iba niektorým z nich – presne podľa svojich sympatií.

Po ukončení hlasovania výsledky odhalili samotní finalisti a mohlo sa začať s počítaním hlasov.

 

Jednoznačný víťaz
Po sčítaní hlasovacích loptičiek sme spoznali jednoznačného víťaza súťaže. Titul CEWE FOTOKNIHA ROKA 2016 získala fotokniha New York versus London od Ladislava Veresa, ktorý získal aj hlavnú výhru - poukaz v hodnote 3 000 € na zájazd od CK Leonardo. Srdečne blahoželáme!

 


New York versus London od Ladislava Veresa

 


odovzdavanie ceny 2. a 3. miesto
Ocenenie za 2. miesto si prevzala Susanna Včelková s fotoknihou Náš rok 2015. Ročenka zachytávajúca rodinné príbehy je pokladom v rodinnej knižnici Včelkovcov a druhá najkrajšia CEWE FOTOKNIHA ROKA 2016.

odovzdavanie ceny Tretie miesto obsadila fotokniha s názvom Edko Pristaš od Andrei Cuperovej, ktorá v nej roztomilo dokumentuje prvý rok malého Edka.

 

odovzdavanie ceny Ocenili sme všetkých finalistov
Aj tento rok sme ocenili všetky finálové CEWE FOTOKNIHY, ktoré získali obdiv poroty a svojou kvalitou opäť zvýšili prestíž našej súťaže. Každý finalista si prevzal kryštálové ocenenie ako spomienku na účasť v súťaži. Špeciálnu cenu za najkrajšiu fotoknihu v športovej kategórii víťazovi odovzdal zástupca spoločnosti Futbaltour. Stal sa ním Rastislav Kasala s fotoknihou s názvom Formula 1 GP Maďarska 2016

 

Rekapitulácia:

  1. miesto: Ladislav Veres, New York versus London
  2. miesto: Susanna Včelková, Náš rok 2015
  3. miesto: Andrea Cuperová, Edko Pristaš

Celkové poradie aj počet hlasov si môžete pozrieť vo výhernej listine.

 

CEWE FOTOKNIHA pomáha
Aj tento rok sme radi, že CEWE FOTOKNIHA môže pomôcť tým, ktorý to najviac potrebujú. Počas finálového večera sme odovzdali charitatívne šeky občianskemu združeniu Dar života a Appa, ktoré pomáhajú pacientom v oblasti transplantačného programu a neurorehabilitácie. Z každej súťažnej CEWE FOTOKNIHY sme venovali po 1 € na podporu týchto organizácií.

 


dar zivota adeli

 

Pár slov na záver
Finále 7. ročníka súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA bolo opäť veľkolepé a príjemné. V priateľskej a slávnostnej atmosfére sme zažili napínavé hlasovanie a úprimnú radosť víťazov. Teší nás rastúci záujem o súťaž, ako aj o tvorbu CEWE FOTOKNIHY, ktorá prináša radosť a uchováva najkrajšie spomienky. Všetkým finalistom a víťazom srdečne blahoželáme!

 

Nový ročník súťaže CEWE FOTOKNIHA ROKA 2017 štartujeme už 1. mája 2017. Tešíme sa na vaše nové príbehy a kreatívne nápady.


Vaša CEWE FOTOKNIHA

Autor: Oľga Kleinová
Foto: Milan Maršalka